The TPDL EIN18BOSC Battery Adapter transforms your Einhell 18V Power X-Change batteries into a perfect power source for Bosch 18V PBA/PSB tools. Engineered with durable, eco-friendly ABS housing, it offers moisture, drop, and corrosion resistance. Featuring a quick-release button and precision fit, it ensures secure, hassle-free battery swaps, maximizing your tool uptime and versatility.
| ASIN | B0CNP8CWHS |
| Best Sellers Rank | #49,785 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #131 in Cordless Tool Accessories |
| Brand | TPDL |
| Color | blackone |
| Compatible Devices | Einhell 18V Batteries, Bosch PBA/PSB 18V Tool |
| Connector Type | PBA |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (1,015) |
| Input Voltage | 18 Volts (DC) |
| Item Weight | 100 Grams |
| Manufacturer | TPDL |
| Model Number | EIN18BOSC |
| Number of Items | 1 |
| Number of Ports | 2 |
| Package Quantity | 1 |
| Power Plug Type | No Plug |
| Specific Uses For Product | Einhell 18V Tools, Bosch 18V Tools |
| UPC | 725786385683 |
| Unit Count | 1.0 Count |
F**A
En bra enhet. Den passar på Bosch 14.4V och 18V.