| ASIN | B0041JM6GM |
| Best Sellers Rank | #34,086 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #262 in Network Switches |
| Brand | TP-Link |
| Built-In Media | TP-Link TL-SF1008D |
| Case Material Type | Plastic |
| Color | White |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop |
| Customer Reviews | 4.8 4.8 out of 5 stars (24) |
| Data Transfer Rate | 100 Megabits Per Second |
| Global Trade Identification Number | 06935364083106 |
| Interface | RJ45 |
| Item Dimensions L x W x H | 13.5L x 7.9W x 2.3H centimeters |