| ASIN | B0DGL6R3SX |
| Age Range Description | Adult |
| Audio Driver Size | 30 Millimetres |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Battery Average Life | 40 Hours |
| Battery Charge Time | 3 Minutes |
| Best Sellers Rank | #6,530 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #72 in Over-Ear Headphones |
| Bluetooth Range | 10 Metres |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Box Contents | Carring Case, Connection Cable, USB C-Type cable, Reference Guide |
| Brand | Sony |
| Brand Name | Sony |
| Cable Features | Without Cable |
| Carrying Case Height | 27 Centimetres |
| Carrying Case Length | 21 Centimetres |
| Carrying Case Weight | 0.78 Kilograms |
| Carrying Case Width | 7 Centimetres |
| Colour | Smoky Pink |
| Control Method | App |
| Control Type | Voice Control |
| Controller Type | AMAZON ALEXA, BUTTON, GOOGLE ASSISTANT, SIRI |
| Country of Origin | Malaysia |
| Customer Reviews | 4.4 out of 5 stars 12,308 Reviews |
| Ear Placement | Over Ear |
| Earpiece Shape | Oval |
| Enclosure Material | Leather |
| Form Factor | Over Ear |
| Frequency Range | 20 Hz - 40,000 Hz |
| Frequency Response | 40000 Hz |
| Headphone Form Factor | Over Ear |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Headphones Ear Placement | Over Ear |
| Impedance | 48 Ohms |
| Impedance Unit of Measure | 48 Ohms |